Kayıtlar

Mayıs 10, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Uluslararası 5. Liselerarası Tiyatro Festivaliı Geniş Aile dizisinin "Cevahir"i ile başladı

Resim
10-13 Mayıs tarihleri arasında Kayseri'de 5.'si düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali başladı.
Festivalin açılış törenine Geniş Aile dizisindeki 'Cevahir' rolüyle ekranlardan tanınan ünlü tiyatro sanatçısı Ufuk Özkan katıldı. Törende konuşma yapan Özkan, Kayseri'nin müthiş bir şehir olduğunu belirterek, "2. kez geliyorum ve zaman nasıl geçti anlayamadım. Bir sürü Büyükşehirde yapılan yarışmalar görüyorum ama Kayseri Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali'ni 5. kez düzenleyerek bu işin bir tesadüf olmadığını göstermiştir. 13 gün boyunca sahnede tiyatro yapılmasına destek olmak çok önemli" diye konuştu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise yaptığı konuşmada içinde bulunulan zamanın çok hızlı bir değişikliğe ev sahibi yaptığının altını çizerek, "Çok hızlı değişmeler yaşanıyor. Hızlı değişikliği yakalayamayanlar geriye gidiyor" ifadesinde bulundu.
Özhaseki, becerilerin, kültür, sanat, spor ve eğitimle dolduru…

Uluslararası 5. Liselerarası Kayseri Tiyatro Festivali Başladı

Resim
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve uluslararası bir nitelik kazanan 'Uluslararası 5. Liselerarası Tiyatro Festivali' başladı.
Festivalin başlaması nedeniyle ilk tören Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı, ardından festivale katılan okulların oluşturduğu kortej,  bando eşliğinde oyunlarda giyecekleri kostümleriyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne kadar yürüyerek Büyükşehir Meclis Salonu'nda düzenlenen programa katıldı. Burada düzenlenen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, festivale konuk olarak gelen Tiyatro Sanatçısı Ufuk Özkan ve değerlendirme heyeti de hazır bulundu.
Programda konuşan Başkan Özhaseki, 6 bin yıllık bir geçmişe sahip olan Kayseri'nin ticaret şehri olma özelliğine kültür ve sanat şehri vasıflarını da eklemenin gayreti içinde olduklarını söyledi.
Günümüzdeki en önemli olgunun değişim oldu…