Kayıtlar

Mart 21, 2010 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Edebiyatı doya doya yaşayan bir edebiyatçıdan, Bekir Oğuzbaşaran'dan, yeni bir kitap: "Bir Yaşama Biçimi Edebiyat"

Resim
Edebiyatı doya doya yaşayan ve bir yaşama biçimi haline getiren Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Bekir Oğuzbaşaran'ın yeni kitabı "Bir Yaşama Biçimi Edebiyat" çıktı. Bir kitabın başlığı yazarını ve kitabını ancak bu kadar güzel tarif edebilir. Bekir Oğuzbaşaran'ın edebiyatı bir yaşama biçimi olarak kabul ettiğini bilmeyen dostu yoktur. Okuyucuları da mutlaka bilirler. Romantik Kitap tarafından Ocak 2010'da yayınlanan kitap yazarımızın denemelerinden oluşuyor.
Kitabın girişinde Bekir Oğuzbaşaran'ı tanıtan bir yazı bulunmaktadır.
Kitabın içerisinde ise yazı başlıkları şöyledir:

Türk Dünyasının geleceği Kayseri'de konuşuldu

Resim
Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde “Türk Dünyası ve Nevruz” konulu panel düzenlendi. ERÜ Türk Dünyası Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı’nın yönettiği panele konuşmacı olarak Türk Cumhuriyetleri’nden Kırgızistan Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kayıpov, Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Ayabek Baınıyazov, Özbekistan Taşkent Devlet Şarkşinaslık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Cumali Şabanov ve Türkmenistanlı Şair-Yazar Oraz Yağmur katıldı.

Türk Dünyası ve Nevruz Panelistleri Erciyes'i gezdiler

Resim
Bu akşam Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek 'Türk Dünyası ve Nevruz' konulu panele katılmak üzere Kayseri'de bulunan konuklar Erciyes'i gezdi.
          Kırgızistan Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kayıpov, Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Ayabek Baınıyazov, Özbekistan Taşkent Devlet Şarkşinaslık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Cumali Şabanov ve Türkmenistanlı Şair-Yazar Oraz Yağmur Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan'ın nezaretinde geldikleri Erciyes'te gezinti yaptılar.
                                                 "UMUDUMUZ ARTTI"

Nevruz (Yenigün) Bayramınız kutlu olsun

Resim
. Baharın uyanışı, sevgiyi, bereketi ve huzuru artırsın.Dostluk ve barışa giden yolda Nevruz Bayramınızı tebrik ederim.
S.Burhanettin AKBAŞ